MOBİLYA ÜRETİM SİSTEMLERİ | Üretim Planlama ve Üretim Akış Kontrol Sistemi

Üretim Planlama ve Üretim Akış Kontrol Sistemi

MRP Pro | Netsi ERP programının geniş olanaklar ile donatılmış Üretim Planlama,Kapasite Planlama iş Emri Yönetimi ve ileri Seviye Üretim Akiş Kontrollerinizi tek ekran üzerinde doğru şekilde ve takip etmenize imkan sağlamaktadır. MRP PRO Mobilya Sektörü için hazırlanmış özel bir ERP Entegrasyonudur.

GENEL ÖZELLİKLER

1) Hizli Kullanıma sahip Ust Menü

2)Modüllerin Tek Ekranda Açlır özellige Sahip 0lması

3-) Müşteri Bazlı ve ürün Bazlı Plan Yapılabilme imkanı

4. Aylık, Haftalık ve Günlük üretim Plan Yapabilme imkanı

5) Yan Mamül | Mamül Akişına Göre Planlama Yapabilme imkanı

6-) Kümüle Malzeme ihtiyaç Planlaması (MRP) Analizi imkanı

7) sipariş Bazlı Malzeme ihtiyaç Planlaması (MRP) Analizi imkanı

8-)MRP sonucuna Bagli Hızlı Teklif, Talep,sipariş ve Transfer işlemleri imkanı

9-) Üretim Planına AlınanÜrünler için hızlı iş Emri Girişleri Yapabilme imkanı

10-) İş Emri Girişinde Siparişi Bölebilme, otomatik iş Emri Tarihi ve Teslim Tarihi Belirleme imkanı

11) İş Emri iptali ,Güncellemesi ve Üretim Kayıtlarının Yapılmasını Hızlı ve kolay işlemlerle sonuçlandırma imkan 12) Barkod ile Üretim Sonu Kayıtlarının Kaydedilmesi imkanı

13) Üretim sonu Kayıt işleminden sonra Ürün Barkodunun çıkartılması ve Depoya Giriş işlemleri imkanı

14-) Kullanıcı Dostu Arayüze sahip olması, Akıllı Grid’ler ile Gruplandırma ve Filtreleme imkanı

15-)Modüllerin ve işlemlerin (Kayıt,Düzeltme,iptal) Kullanici Bazlı Yetkilendirilmesi imkanı

16.) Yapılan işlemlerin Anlık izlenebilmesi,Raporlanması ve LOG kayıtlarının Tutulması İmkanı

MOBİLYA ÜRETİM SİSTEMLERİ | Depo Otomasyon Çözümleri

Depo Otomasyon Çözümleri

Deponuz, stoğunuz en önemli gücünüz. Ama bu gücünüzü ne kadar yönetebiliyorsunuz? Ne kadar iyi biliyorsunuz? Muhasebe programınızdaki envanteriniz, gerçek stokla ne kadar örtüşüyor?

İşler bir şekilde yürürken, çok fazla önemsemediğimiz, sorun olarak görmediğimiz bu konu; aslında en büyük gücümüzü de elimizden alıyor.Deposu, stoku bir şirketin en temel kaynağıdır, bu kaynağı iyi yöneten bir sisteminiz yoksa geminiz hep su alır.

MR Mobile Depo otomasyonu deponuzu sistematik hale getiriyor, NETSİS programınız ile entegre bir şekilde, sipariş alma metodunuzu da profesyonel hale getiriyor Artık deponuzu yönetebileceksiniz.

MR Mobile, hızı ve güvenliği birleştirir ve bu iki kavrama odaklanır. Hem hataya müsaade etmeyen bir sistem, hem de çok hızlı bir depo sirkülasyonu oluşturabilmek mümkündür.

Seri Numaralı Ürün Takibi, FlFO Takibi, Adresleme Özelliği, Lot/Parti takip, Değişken ürün niteliklerine göre takip, Garanti Süresi Takibi gibi özellikleri barındıran desco depo raporlamalarıyla da size tüm şirketinizin depo, sipariş, stok sirkülasyonunuzu tek bir sayfada okuyabilme ve yönetebilme gücü veriyor.

Gerçek FIFO (ilk giren, ilk çıkar) uygulaması ile depoda süresi geçmiş ürün maliyetinizi en aza indiren MR Mobile birçok yönden kazandırıyor.

BAŞLICA ÖZELLİKLERİ

Terminal Yazılımı herhangi bir ara birime ihtiyaç duymadan ihtiyacı olan tüm kartları NETSİS’den alır. –

Aktarımlar Direkt olarak NETSIS’e yapabilirsiniz.

Müşteri barkodu ile çalışabilirsiniz.

Tüm Modüller Yetkilendirilmiştir.

Birden Fazla Birim ile Çalışabilme

İrsaliye Oluşturma

Hizli Sipariş Toplama

Kullanıcı sadece Barkod ve miktar Girerek Kullanır. Başka hiç birşey girmesine gerek yoktur. Bu Sistem uygular ve geri kalan tüm işlemleri MR Mobile Yapar.

Bu yüzden kullanımı kolaydır.

Satınalma şartları ile Tam Uyumluluk Göstermektedir.

Windows tabanlı tüm terminallerde ya da cep bilgisayarlarında çalışabilme özlelliği .Symbol, Motorola, Mobile Compia M3, Datalogic, Casio, HP Asus, Toshiba gibi tüm El Terminali ve PDA’ lar ile Uyumludur.

Yazılım Offline değil Online çalışmaktadır.

Online sistemden Depo stok Sorgulayabilme özelliği ve Rezerve Stok Miktarını Görebilme özelliği

 

Online Sipariş ve Mağazacılık Uygulaması

Bayii ve mağazacılık yapısında hızlı ve kolay işlemler sonucunda tüm yönetim tamamen kolaylaşıyor. NETSİS programınızdaki cari kartlarınızı, stok bilgilerini, satış personellerini web sitenize; web sitenizdeki siparişleri ve ödemelerinizi de otomatik olarak NETSİS programınıza güncelleyerek sizi hata yapmaktan ve ek iş yükünden kurtaracaktır.

Her firma NETSİS programını kendi yapısı ve alışkanlıklarına göre kullanmaktadır. Bu nedenle sizin alışkanlıklarınızı değiştirmeden entegrasyonu size özel yapılandırıyor ve başka hiçbir yazılım bilgisine ihtiyaç duymadan web sitenizi yönetmenize yardımcı oluyoruz.

Her firma NETSİS programını kendi yapısı ve alışkanlıklarına göre kullanmaktadır. Bu nedenle sizin alışkanlıklarınızı değiştirmeden entegrasyonu size özel yapilandiriyor ve baska hiçbir yazlım bilgisine ihtiyaç duymadan web sitenizi yönetmenize yardımcı oluyoruz.

MR B2B sistemi hem sizin için zaman hem de personel tasarrufu sağlayacaktır. Bayilik sistemi sayesinde sahaya çakan pazarlamacılarınız yetkileri dahilinde hızlı bir şekilde bayii siparişlerini alabilirler.Ayrıca pazarlamacı göndermediğiniz bölgeler de ürünlerinizi web sitenizden onlara vereceğiniz hesap bilgileriyle siparişlerini anında verebilecekler.

MR B2B E-Ticaret yazılımı gelişmiş SEO altyapisi sayesinde ürünlerinizi son kullanıcıya açtığınız takdirde anında indexlenecek ve google ve diğer arama motorlarında üst sıralara çıkmanızı sağlayacaktır. Böylelikle farklı müsteri kitlelelerine kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

MR B2B ile seçilen değişkenlere (varyant) göre reçete yok ise sipariş giriş sırasında ana reçetedeki varyanatlan (kumaş renkleri klapa vb) değiştirerek otomatik reçete oluşturmakta, bu sayede arge departmanını sürekli reçete yapma iş yükünden kurtarmaktadır. B2B değişkenlere göre reçete yaparken aynı zamanda kumaş miktarlarınıda pastal kesimdeki miktarlar ile değiştirmektedi

. (3-2-1-1 ana kumaş kombin 5 mt deri 3mt 3-1-1 ana kumaş 4mt kombin 4 mt deri 2 mt)

MR B2B ile sipariş girerken arka planda EMAR Mrp ve EMAR kapasite programlarını çalıştırarak ürünlerin termin tarihlerini otomatik olarak vermekte sipariş ekranında bayiler termin tarihlerini görebilmektedir. Stoklu çalışan firmalar için istenirse satılabilir stok miktarları yayınlanabilmektedir.

MR B2B ile bayiler cari extralarnı internetten takip edebilmektedir.

YAZILIM ÇÖZÜMLERİMİZ | B2B

YAZILIM ÇÖZÜMLERİMİZ

B2B

 1. Yıl boyunca firmanızı daha etkin bir şekilde tanıtabilme ve sipariş alabilme olanağı.
 2. İşletmenizin reklamını daha kolay yapabilme ve sunduğu hizmet/ürettiği ürünleri kolayca tanıtabilme avantajı.
 3. Toplu ürün tedarik edecek ya da ürün satımı yapacak işletmelere daha rahat ulaşabilme fırsatı.
 4.  Sistem içerisinde bulunan hizmetler ile özellikle satış sonrası servisin daha kolay şekilde gerçekleştirilmesi ve bu sayede müşteri memnuniyetinin artması.
 5. Yerel pazarların haricinde uluslararası pazarlara da açılarak ihracat imkanı yakalayabilme fırsatı.
 6. Pazarlama ve satın alma operasyonları için gerekli olan personel, zaman ve diğer maliyetlerden tasarruf ederek firma işletme maliyetlerinin azaltılması ve bu şekilde daha rekabetçi olabilme imkanı
 7. Özellikle ürün alımlarında daha rekabetçi olabilmek.
 8. İşletmenin ürettiği yeni ürün ve hizmetlerin pazarlara daha hızlı bir şekilde sunabilmesi imkanı
 9. Stok maliyetlerinde azalma.

 

YAZILIM ÇÖZÜMLERİMİZ | MRP PRO

YAZILIM ÇÖZÜMLERİMİZ | MRP PRO

MRP PRO

Malzeme İhtiyaç Planlama sistemi, envanter yatırımlarını minimize etmek, üretimi ve etkenliği arttırmak ve alıcıya yapılan hizmeti geliştirmek amacıyla kullanılan bir yönetim çizelgeleme ve kontrol tekniğidir. Malzeme İhtiyaç Planlaması (MRP), üretim planlama ve envanter kontrol faaliyetlerini gerçekleştiren bilgisayar destekli bir sistemdir.

MRP sistemi eksiksiz bir planlamayı , etkili bir malzeme kontrolünü ve meydana gelebilecek değişikliklerde planların yeniden düzenlenmesini sağlamaktadır. Envanter seviyesini asgari düzeyde tutarken, ihtiyaç duyulan malzemenin istenilen yerde ve zamanda hazır bulunmasını da temin etmektedir. MRP Sisteminde ana üretim planının haftalık üretim ihtiyaçlarına bölünmesi ve daha kısa zaman aralıklarını ( hafta-gün gibi), esas alan sipariş programlarının hazırlanması mümkün olmaktadır.

 

MR – MOBİLE

MR – MOBİLE

NETSİS ile online ve entegre çalışan “MR-Mobile” üretiminizi , stoklarınızı ve deponuzu El terminali uygulamalarını kullanarak daha verimli yönetmenizi sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Seri lot ve Barkot desteği olan yazılım ile Hücre Takibi , Dinamik Depo Ürün Yerleştirme, Dinamik Depo Ürün Toplama, Dinamik Depo Hücre Transferi, Depo Sayım, Siparişten İrsaliye Düzenleme, Alış – Satış İrsaliyesi Yönetimi ve Fason Depo Yönetimi yapmak mümkün. İş emrinden Üretim sonu kaydı da yine program üzerinden yapılabilmekte, Barkod destekli geliştirdiği için, son kullanıcıya sorumluluk bırakmayacak şekilde tasarlanan kullanıcı dostu ara yüze sahiptir.

ŞİRKETLER ARASI VERİ AKTARIMI

ŞİRKETLER ARASI VERİ AKTARIMI

Netsis üzerinde, bazı durumlarda işlerimizi ayrı ayrı şirketlerde takip etmemiz gerekebilir.

Dolayısıyla:

1.Şirkette olan tüm sabitlere

2.Şirkette de ihtiyaç duyulmakta.

Bu gibi durumlarda her iki şirkete de aynı bilgiler girmek büyük zaman kaybına yol açmaktadır. “Şirketler Araası Veri Aktarımı” yazılımı ise gerek ay içi hareketler olsun gerekse sabit bilgiler ( stok, cari, vb. ) olsun hem zaman kaybına hem de ek maliyetlerin artmasına engel olur.

Şirketler Arası Veri Aktarımı ile;

 • Müşteri siparişi
 • Satıcı siparişi
 • Alış irsaliyesi
 • Alış faturası
 • Satış irsaliyesi
 • Satış faturası
 • Dekont
 • Kasa
 • Müşteri çeki
 • Borç çeki
 • Müşteri senedi
 • Borç senedi

gibi aktarım işlemleri gerçekleştirilebilir.

MOBİLYA ÜRETİM SİSTEMLERİ

MOBİLYA ÜRETİM SİSTEMLERİ

MRP PRO – Üretim Planlama ve Üretim Akış Kontrol Sistemi

Mobilya sektöründeki işletmenizde bulunan karmaşaları düzenleyecek yeni bir sistemle tanışın. Çok fazla varyasyonlarınızı bile kolayca takip edebileceğiniz MRP PRO ile iş yükünüzü en aza indirgeyin.

Son yıllarda üst üste her yıl çizdiği büyüme grafiği ve yurt dışı açılımları ile Türkiye’ nin lokomotif sektörleri arasında yer edinen mobilya sektörü, teknoloji yatırımlarını da gn geçtikçe arttırıyor.

Mobilye sanayicisinin uluslararası pazarlarda daha fazla söz sahibi olabilmesi adına , kurumsal bilgi altyapısının güölü olması büyük önem taşıyor.

Türkiye’ den 170 ülkeye ihracat yapan mobilya sanayicisi, farklı bölgelerdeki hem farklı zevk ve beğenilere, hem de farklı çalışma şekillerine uyum göstermek zorunda.

Fiyat kırmaya değil, tasarım ve teknoloji ile katma değer kazandırılmış  ürün süreçlerle rekabet etmeye ağırlık veren sektör, bu vizyonunu gerçekleştirmek adına teknolojiden güç alıyor. Türk mobilya üreticisinin, küresel pazardaki başarılarını uzun vadeli kılmasını sağlayacak kritik yatırım yazılım çözümleri geliyor.

MR Proje Yazılım ve Danışmanlık olarak, mobilya sektöründe üretimin yanı sıra farklı coğrafyalara yayılmış bulunan perakende ağları ve satış sonrası garanti süreçlerinin hatasız, hızlı ve verimli gerçekleştirilmesini sağlayan çözümler sunuyoruz.

MR Yazılım’ın mobilya sektörüne sunduğu çözüm, üretimin aksamasız sürmesini, doğası gereği hacmi büyük olan ürünlerin optimum stok seviyesinde tutulmasını ve bayiler ile eş anlı veri paylaşımını mümkün kılıyor.

Çözüm kapsamındaki konfigüratör uygulaması, bir ürünün farklı renk ve aksesuarlar bazında şekillendirerek üretime sevk edilebilmesini kolaylaştırıyor. Konfigüratör sihirbazı, ürünün hem görsellik, hem de üretim emri, hem de maliyetler bazında alternatif bileşenleri ile birlikte değerlendirilebilmesini sağlıyor. Ve seçilen parametrelere göre, ilgili üretim emirlerini, stok ve muhasebe hareketlerini otomatikman başlatılabiliyor.